Dlaczego ochrona środowiska jest bardzo ważna?

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie niszczył statku, w którym wypłynął na ocean. Jednak niektórzy ludzie nie dbają o stan naszego otoczenia i nie jest to niczym dobrym. W przyszłości może się to odbić czkawką ludzkości. Ważna jest ochrona środowiska.

Śmiecić nie wolno!

Zaśmiecanie Matki Ziemi nie jest dobrym pomysłem. Ona nas karmi, daje nam schronienie, daje nam możliwość wzrostu, życia i rozmnażania więc odpłacanie się jej poprzez zanieczyszczanie środowiska jest nie na miejscu. Warto dbać o otoczenie i to nie zmyślą o przyszłości i naszych potomkach – co też jest bardzo istotne – ale o nas samych i tym, co teraz się dzieje ze stanem przyrody. Nasze zdrowie jest uzależnione od naszego otoczenia. Obecnie produkowany smog w ogromnych ilościach nie wpływa ani dobrze na nas, ani na środowisko, w którym żyjemy. Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób to ja mogę się przyczynić do poprawy stanu rzeczy. To nie muszą być jakieś niesamowite czyny. Wystarczą proste zachowania takie jak segregowanie odpadów czy wyrzucanie śmieci do wyznaczonych pojemników. Nawet dzięki takim małym czynom stajemy się bohaterami w oczach środowiska. Jeśli dla nas to za mało możemy pomyśleć nad czymś innym.

widoki

Być jak Elon Musk?

Ostatecznie możemy tak dbać o środowisko, jak Elon Musk, który tworzy samochody elektryczne i sieć miejsc, w których można je podładować. Dzięki czemu redukuje on powstawanie spalin. Także jego firma zajmująca się wytwarzaniem energii słonecznej dobrze rokuje na przyszłość. Kto wie? Może za jakiś czas całą energię będziemy czerpać ze słońca, żyjąc w symbiozie z ziemią?