Depilacja woskowa — wszystko, co powinnaś wiedzieć

Metoda depilacji za pomocą wosku należy do jednych z najbardziej skutecznych w kwestii usuwania nadmiernego owłosienia. Wiele dostępnych na rynku kosmetycznym metod depilacji jest całkowicie nieskutecznych, ponieważ usuwają włoski tylko powierzchniowo, pozostawiając cały ich korzeń pod skórą, co sprawia, że bardzo szybko odrastają i pojawiają się ponownie. Wosk, który jest naprawdę ciepły, otwiera pory i dociera aż do samych cebulek włosa. Właśnie dlatego depilacja za pośrednictwem wosku jest znacznie skuteczniejsza — ponowne odrastanie włosków trwa dłużej, a kiedy już się pojawią są rzadsze oraz cieńsze w strukturze.

Wosk

Depilację woskową rozpoczynamy od rozsmarowania na depilowanej powierzchni ciała gorącego wosku, na który nakłada się kawałek materiału, tkaniny lub papieru. Zabieg depilacji woskowej może się odbyć również bez zastosowania papieru, jeśli tylko konsystencja woskowa nam to umożliwia. W czasie gdy wosk zastyga, nasza skóra napina się, a gdy tylko zastygnie, materiał ściągany jest dynamicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrastania włosków tak, aby depilacja była jak najmniej bolesna. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, można wykonać depilację woskową samemu w domu, za pośrednictwem specjalistycznych plastrów woskowych dostępnych w drogerii. Jeśli mamy zamiar wykonać taką depilację po raz pierwszy, warto skorzystać z usług kosmetyczki, która wykona zabieg profesjonalnie. (https://cmeik.pl/oferta/botox-3/)

oko

Jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie depilacji w domu i zaopatrzyliśmy się w plastry z woskiem jesteśmy praktycznie gotowi do depilacji. Pozostało nam tylko sprawdzenie na małym fragmenciku skóry, czy dany produkt nie wywołuje reakcji alergicznej. Taki test koniecznie powinien być wykonany na 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Warto pamiętać, że produkty drogeryjne produkowane są masowo i nie są indywidualnie dostosowywane. Właśnie dlatego u niektórych mogą wywoływać reakcje alergiczne. Plastry depilacyjne nie przyklejają się również do skóry tak równomiernie, jak profesjonalny wosk, który wypełnia każdą porę na depilowanej płaszczyźnie, dlatego domowa depilacja może być mniej skuteczna, niż zabieg wykonywany przez wyspecjalizowaną kosmetyczkę.

Wolna metoda

Mimo tak dużej skuteczności depilacja woskiem nie należy do najszybszych i najprzyjemniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Mimo to, kiedy przejdziemy zabieg, efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet do sześciu tygodni. Jednakże nawet zabieg, który ma tak wiele zalet, posiada również znaczące wady. Mianowicie, zabieg jest bolesny i może uszkodzić wrażliwszą skórę. Dodatkowo jest czasochłonny i aby go zastosować włosy muszą osiągnąć przynajmniej 1c centymetr długości. https://cmeik.pl/